Tam metin araması

Nikolaihof Wachau

Wachau'dan Demeter sertifikalı beyaz şarap

Nikolaihof Wachau, bu bölgede yaşayan insanlara özel güç veren çok özel bir yerdir. Çiftlik, yaklaşık 2000 yıllık tarihi ile, Avusturya'nın en eski şaraphanesi ve uluslararası olarak biodinamik olarak çalışmaya başlayan ilk şarap imalathanelerinden biridir. 1894 yılından bu yana Saah ailesinin mülkiyetindedir.
Toplamda yaklaşık 22 hektarlık üzüm bağında geleneklere duyarlı olarak yetiştiren aile işletmesi, öncelikle Riesling, Grüner Veltliner, Neuburger ve diğer beyaz tamamlayıcı şarap çeşitleri üretmektedir.

Saahlar ailesi, bütün Nikolaihof'ı Demeter kurallarına göre, organik tarımın en katı biçimi olarak biodinamik olarak yönetir. Bağlarda, herbisit, böcek ilacı, suni gübreler ve sentetik gübreler kullanılmaz, bunun yerine Saah ailesi ısırgan, kediotu, atkuyruğu ve özel olarak hazırlanmış organik maddeler kullanırlar.

Doğanın dengesine saygı duyup, mümkün olduğunca az müdahale edin ve şaraplara bolca zaman kazandırın - Bu, Nikolaus Saahların şarapçılık felsefesidir ve bu felsefeyi şaraplarında da tadabilirsiniz. Nazik bir sıkma işleminden sonra, Nikolaihof fermenti mayalarına karıştırır ve bu şekilde olağanüstü karakterini geliştirir.

Sonunda şaraplar Roma‘lılardan kalma bir kilisenin altına inşa edilen tarihi şarap mahzenine doğru yol alırlar.Burada Nicholas Saahs şarapların tam olarak olgunlaşmak için gereken zamanı verir. Bazıları 2ç000 ila 12ç000 litrelik meşe fıçılarda 20 yıla kadar bekletilir.

Nikolaihof ayrıca "dieNikolai" adı altında Demeter sertifikalı doğal kozmetik ürünleri de üretmektedir.

Sorularınız için?

Mag. Serdar Arslan
ecoplus International GmbH
Herrengasse 13
A-1010 Wien

Aşağı Avusturya Ofisi
Niederösterreichring 2, Haus A
A-3100 St. Pölten/ Avusturya