Tam metin araması

NaKU e.U.

Doğal plastikten yapılmış ürünler - biyolojik olarak çözünebilir ve gübrelenebilir

Doğal plastik - yenilenebilir. gübreleşebilen

NaKu ürünleri yalnızca yenilenebilir hammaddelere veya tamamen parçalanabilir maddelere dayanmaktadır. Modern teknoloji, çeşitli biyoplastiklerin üretimine olanak sağlar. Ürünler mısır, şeker veya nişastadan yapılır ve geleneksel plastikten pek farklı değildir. NaKu'dan gelen doğal plastik aynı teknolojiler ve makineler kullanılarak da işlenebilir.

Yaşam sürelerinin sonunda, NaKu ürünleri toprağa geri döner ve yeni hammaddeler için bir büyüme üssü işlevi görebilir. NaKu ürünlerinin kullanımı için farklı seçenekler vardır. Doğal plastik DIN EN 13432 standardına göre gübrelenebilir ve 90 gün içerisinde biyojenik malzemeye dönüşür. Bununla birlikte, doğal plastik ayrıca yanıcı ve geri dönüştürülebilirdir, yani diğer ürünlerin üretiminde tekrar kullanılabilir.

Ürünleri:

  • Mısır, şeker veya nişasta bazlı nefes alabilir, su geçirmez çantalar (taşıyıcı çantalar, organik gıda torbaları ve dondurucu torbaları)
  • Bio Biyopolimer Polilaktik Asitten (PLA) yapılan İçecek Şişeleri ve Kutular
  • PLA'dan yapılan pipetler

Ek olarak, NaKu upcycling ile ilgilenir ve ayçiçeği kabukları ve laktik asit atıklarından doğal plastik üretir. Bundan, şirket fuar standları veya mağaza donanımları üretmektedir. Bu yeni plastik kullanılan konut, konteyner veya profiller için çok yönlüdür. Ayçiçeği kabukları gıda endüstrisinde önemli bir atıktır ve artık hayvan yemi olarak kullanılmamaktadır. NaKu, işlenmiş hammaddeyi satar ve yenilikçi olarak, bu teknolojiyi tüm plastik şirketlerine ürün portföylerinde kullanabilmeleri için bilgi birikimi sunar.

 

Sorularınız için?

Mag. Serdar Arslan
ecoplus International GmbH
Herrengasse 13
A-1010 Wien

Aşağı Avusturya Ofisi
Niederösterreichring 2, Haus A
A-3100 St. Pölten/ Avusturya