Tam metin araması

Birkengold GmbH

Doğal bitkilerden üretilmiş tatlandırıcılar

Bir beslenme uzmanı ve bilgisayar uzmanı tarafından 2011 yılında Ksilitol (Xylit) ürünleri üzerine kurulmuş ve pazarda başarıyla yerini almıştır.

Birkengold GmbH yüksek kalitede Avrupa’da üretilmiş ksilitol ve xylitol ürünlerini dağıtır. Optik ve tat olarak şekere benzer tatlandırıcılar huş ağacının kabuğundan elyaftan imal edilir. Bu tatlandıcılar içeceklerde, reçel ve tatlılarda tatlandırıcı yerine kullanılır. Düşük glisemik indeksi sayesinde ksilitol neredeyse hiçbir insülin içermez ve bu sayede kan şekeri düzeyini olumsuz etkilemez. Bu sebeptendirli ksilitol şeker hastaları için en ideal tatlandırıcıdır. Normal şekerden % 40 daha az kalori içermektedir. Buna ek olarak, araştırmalar dişler üzerinde ksilitol sağlıklı etkilerini de doğrulamıştır: Dişlerde oluşacak plak ve tartar oluşumunu engelleyerek, diş çürümelerini önler.

Saf xylitol yanı sıra Birch Altın GmbH ayrıca bisküvi, formalar, tahıl ya da çikolata gibi tatlı ürünler ksilitol bir temel sunmaktadır. Organik huş sap, sakız, şeker ve diş tebeşir yelpazesini tamamlar. Distribütörler dm eczane, sağlık, gıda mağazaları, sağlık, gıda mağazaları ve sağlık sektöründeki diğer ortakları ve catering sektöründe yer alıyor. Buna ek olarak, kendi online mağaza üzerinden ürün satılmaktadır.
Xylitol ürünleri yanı sıra Birkengold ayrıca bisküvi, müsli, tahıl ya da çikolata gibi tatlı ürünleri de ksilitol temelli olarak sunmaktadır. Organik huş içeceği, sakız, şeker ve diş macunları ürün yelpazesini tamamlar. Ürünleri eczanelerde, sağlık, gıda mağazaları ve sağlık sektöründeki diğer ortakları ve catering sektöründe yer almaktadır. Buna ek olarak, kendi online mağazası üzerinden ürün satılmaktadır.

Sorularınız için?

Mag. Serdar Arslan
ecoplus International GmbH
Herrengasse 13
A-1010 Wien

Aşağı Avusturya Ofisi
Niederösterreichring 2, Haus A
A-3100 St. Pölten/ Avusturya